اتصالات چدنی پایپ ایران

اتصالات جوشی فشار قوی پلی اتیلن

اتصالات چدنی پایپ ایران

۵۱ بازديد

اتصالات چدنی
اتصالات پلی اتیلن چیست؟

اتصالات پلی اتیلن (PE) یک نوع اتصالات لوله ‌های پلی اتیلن هستند که برای اتصال و یا تقسیم جریان آب، گاز و سایر مایعات در سیستم ‌های لوله‌ کشی به کار می ‌روند. این اتصالات به دلیل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد پلی اتیلن، دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی، فشار، حرارت و تغییرات جوی هستند.

اتصالات پلی اتیلن در اندازه‌ های مختلفی از جمله چند سانتی ‌متر تا چند متر تولید می ‌شوند و به صورت های مختلفی مانند تی، ال، کاپ، فلنج و ... عرضه می‌شوند. این اتصالات پلی اتیلن معمولاً در سیستم‌ های توزیع آب، گاز، فاضلاب و در ساختمان‌ ها برای توزیع آب و گاز و همچنین در کشاورزی برای سیستم ‌های آبیاری و تغذیه آب گیاهان استفاده می ‌شوند.

اتصالات پلی اتیلن معمولاً به روش جوشکاری با گرمای بالا به عنوان مثال با استفاده از دستگاه جوش PE ، نصب می‌شوند. در این روش، ابتدا لوله ‌های پلی اتیلن به صورت مطابق با نوع اتصالاتی که قرار است استفاده شود، برش داده می‌ شوند و سپس با استفاده از دستگاه جوش PE، اتصالات بر روی سطح لوله ‌ها جوش داده می ‌شوند.این روش باعث ایجاد اتصالات قوی، بدون نیاز به اتصالات همپوشانی و با کاهش حداقلی از ضایعات مواد می‌ شود.

چه کاربردهای دیگری برای اتصالات پلی اتیلن وجود دارد؟

علاوه بر کاربردهایی که در پاسخ قبلی ذکر شد، اتصالات پلی اتیلن دارای کاربردهای دیگری نیز هستند. بعضی از این کاربردها عبارتند از:

سیستم ‌های خنک کننده: اتصالات پلی اتیلن در سیستم ‌های خنک کننده مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این اتصالات به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و خوردگی، برای اتصال لوله ‌های آب خنک به شبکه یا برای اتصال دستگاه‌ های خنک کننده به سیستم، استفاده می ‌شوند.

سیستم‌ های گرمایشی: اتصالات پلی اتیلن در سیستم ‌های گرمایشی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این اتصالات به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت، برای اتصال لوله‌ های گرمایشی به شبکه یا برای اتصال دستگاه‌ های گرمایشی به سیستم، استفاده می ‌شوند.

صنایع نفت و گاز: اتصالات پلی اتیلن در صنایع نفت و گاز برای اتصال لوله ‌های انتقال نفت و گاز به کار می ‌روند. این اتصالات به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و خوردگی، برای اتصال لوله‌ های انتقال نفت و گاز و همچنین در سیستم ‌های تزریق گاز به مخازن نفتی، استفاده می ‌شوند.

صنایع شیمیایی: اتصالات پلی اتیلن در صنایع شیمیایی برای اتصال لوله ‌های انتقال مواد شیمیایی به کار می‌ روند. این اتصالات به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و تاثیرات شیمیایی، برای اتصال لوله‌ های انتقال مواد شیمیایی و همچنین در سیستم‌ های حفاظت از محیط زیست، استفاده می ‌شوند.

کشاورزی: اتصالات پلی اتیلن در صنایع کشاورزی برای سیستم ‌های آبیاری و تغذیه آب گیاهان به کار می ‌روند. این اتصالات به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و خوردگی، برای اتصال لوله ‌های آبیاری و تغذیه آب گیاهان به شبکه، استفاده می‌ شوند.

اتصالات پلی اتیلن فشار قوی به صورت جوش لب به لب، اتصالات جوشی پلی اتیلن فاضلابی، اتصالات الکتروفیوژن و دست ساز می باشد:

اتصالات پلی اتیلن فشار قوی به صورت جوش لب به لب، اتصالات جوشی پلی اتیلن فاضلابی، اتصالات الکتروفیوژن و دست ساز می ‌باشند. هر یک از این روش ‌های جوشکاری برای اتصال لوله‌ های پلی اتیلن به کار می‌ روند و به دلیل خصوصیات منحصر به فرد پلی اتیلن، این اتصالات دارای مقاومت بالا در برابر فشار، حرارت، خوردگی و تغییرات جوی هستند.

اتصالات پلی اتیلن فشار قوی به صورت جوش لب به لب: در این روش، دو لوله پلی اتیلن به صورت مطابق با نوع اتصالی که قرار است استفاده شود، برش داده می ‌شوند و با استفاده از دستگاه جوش فشار قوی، اتصالات بر روی سطح لوله‌ ها جوش داده می ‌شوند.

اتصالات جوشی پلی اتیلن فاضلابی: این نوع اتصالات برای لوله‌ های پلی اتیلن فاضلابی استفاده می‌ شوند. در این روش، با استفاده از دستگاه جوشکاری پلی اتیلن و با اعمال فشار به لوله‌ ها، اتصالات بر روی سطح لوله‌ ها جوش داده می ‌شوند.

اتصالات تزریقی

اتصالات الکتروفیوژن: در این روش، با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن، اتصالات بر روی سطح لوله‌ ها جوش داده می ‌شوند. در این روش، لوله‌ ها به صورت متوالی در دستگاه قرار می ‌گیرند و با اعمال فرکانس بالای الکتریکی، اتصالات بر روی سطح لوله ‌ها جوش داده می ‌شوند.

اتصالات دست ساز: در این روش، اتصالات با استفاده از دستگاه ‌های دستی مانند چاقوی جوشکاری، بر روی سطح لوله ‌ها جوش داده می ‌شوند. این روش برای اتصال لوله ‌های کوچک به کار می ‌رود و در مواردی که دسترسی به دستگاه‌ های جوشکاری بزرگ مشکل است، مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

خطوط لوله پلی اتیلن با توجه به نیازشان در پروژه ها و کاربرد های مختلف به وسیله ی اتصالات پلی اتیلن گوناگون (الکتروفیوژن، جوشی و پیچی) متصل می شوند.

بله، در پروژه ‌ها و کاربردهای مختلف، خطوط لوله ‌های پلی اتیلن با توجه به نیازهای خود، با استفاده از اتصالات پلی اتیلن گوناگون به هم متصل می‌شوند. اتصالات پلی اتیلن شامل اتصالات جوشی، پیچی و الکتروفیوژن هستند. هر یک از این روش ‌های اتصال، برای نوع خاصی از لوله‌ های پلی اتیلن، شرایط محیطی و نیاز های پروژه، به کار می ‌روند.

اتصالات جوشی: این نوع اتصالات برای لوله‌ های پلی اتیلن با فشار قوی (PE100) به کار می‌ روند. این روش جوشکاری با استفاده از دستگاه جوشکاری پلی اتیلن و با اعمال فشار به لوله‌ ها، اتصالات بر روی سطح لوله ‌ها جوش داده می ‌شوند. این روش برای لوله ‌های دارای فشار بالا و برای اتصال لوله‌ های بزرگ به کار می ‌روند.

اتصالات پیچی: این نوع اتصالات برای لوله‌ های پلی اتیلن با فشار کم (PE80) به کار می ‌روند. در این روش، اتصالات با استفاده از پیچ‌ های فلزی روی سطح لوله ‌ها نصب می ‌شوند. این روش برای لوله ‌های دارای فشار کم و برای اتصال لوله ‌های کوچک به کار می ‌روند.

اتصالات الکتروفیوژن: این نوع اتصالات برای لوله ‌های پلی اتیلن با فشار کم (PE80) و فشار متوسط (PE100) به کار می ‌روند. در این روش، با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن، اتصالات بر روی سطح لوله ‌ها جوش داده می ‌شوند. این روش برای لوله‌ های دارای فشار کم و متوسط و برای اتصال لوله ‌های با قطر کوچک به کار می ‌روند. همچنین این روش برای اتصال لوله‌ هایی که در شرایط محیطی سخت قرار دارند، مانند اتصالات زیر آبی، مناسب است.

اتصالات تزریقی

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد